OK
Cookie information

Dette websted anvender cookies til at registrere, hvordan du og andre benytter hjemmesiden.
Disse oplysninger bruger vi bl.a. til at se, hvordan vi kan forbedre den for dig som bruger. Læs mere.
 
 
 
 
 
 
 
 
Billund Varmeværk

Medarbejdere

 

 

 

Nikolai

 

Nikolai blev ansat i maj 2018

Nikolai er overordnet ansvarlig for varmeværket drift og økonomi

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 20 32 54 72

nikolai@billund-varme.dk

 

Thorbjørn

 

Thorbjørn blev ansat i oktober 2009.

Thorbjørn er ansvarlig for varmeværkets produktion af varme samt for vedligeholdelse varmeværkets tre varmecentraler.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 20 54 91 32

thorbjoern@billund-varme.dk

Benny

 

Benny blev ansat på Billund Varmeværk i 2000.

Benny sørger for, at vi får planlagt nye fjernvarmeledninger og renoveret de gamle. Herudover yder han energirådgivning primært over for industrikunder.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 40 86 12 93

benny@billund-varme.dk

 

Peter

 

Peter blev ansat på Billund Varmeværk i 2018

Peter er ansat som regnskabschef.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 40 86 12 94

peter@billund-varme.dk

 

Bodil

Bodil blev ansat i april 2006.
Bodils primære arbejdsopgave er bogholderi og forbrugerafregninger.

Kontakt:
75 33 12 89
bodil@billund-varme.dk

Henrik

 

Henrik er startet på Billund Varmeværk i 2005.

Henriks arbejdsopgave er først og fremmest anlæg af fjernvarmeledninger.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 30 32 07 93

henrik@billund-varme.dk 

Kim

 

Kim er startet på Billund Varmeværk i juni 2012.

Kims primære opgaver er varmeværkets forbrugsafregningsmålere og assistance i forbindelse med forbrugerinstallationer.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 24 23 29 89

kimr@billund-varme.dk

Klaus

 

Klaus er startet på Billund Varmeværk i juni 2012.

Klaus's arbejderopgaver er vedligehold på centralerne og ledningsnet.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 21 31 94 95

klaus@billund-varme.dk 

 

Johnny

 

Johnny er startet på Billund Varmeværk i marts 2017

Johnny's primær arbejdsopgaver er vedligehold på centralerne og assistere på ledningsnettet.

 

Kontakt:

75 33 12 89 / 20 67 50 63

johnny@billund-varme.dk 

 

 

Billund Varmeværk Møllevej 9 DK-7190 Billund Tel. +45 7533 1289 E-mail: bv@billund-varme.dk