Medarbejdere

Direktør - Nikolai Friis Løvbjerg

Nikolai blev ansat i maj 2018. Nikolai er overordnet ansvarlig for varmeværkets drift og økonomi.

Kontakt:

7533 1289 / 2032 5472

nikolai@billund-varme.dk

Ledningsmester - Benny Povlsen

Benny blev ansat i 2000.

Benny sørger for udvidelser- og renoveringer af ledningsnettet. Herudover yder han energirådgivning, primært over for industrikunder.

Kontakt:

7533 1289 / 40861293

benny@billund-varme.dk

Maskinmester - Thorbjørn Elkjær

Thorbjørn blev ansat i oktober 2009.

Thorbjørn er ansvarlig for varmeværkets produktion af varme samt for vedligeholdelse varmeværkets tre varmecentraler.

Kontakt:

7533 1289 / 20549132

thorbjoern@billund-varme.dk

Regnskabschef - Peter Kofoed

Peter blev ansat i 2018.

Peter er ansat som regnskabschef.

Kontakt:

7533 1289 / 40861294

peter@billund-varme.dk

Regnskabsassistent - Bodil

Bodil's primære opgaver er bogholderi og forbrugerafregning.

Kontakt:

7533 1289

bodil@billund-varme.dk

Henrik

Henrik er startet på Billund Varmeværk i 2005.

Henrik's arbejdsopgave er først og fremmest anlæg af fjernvarmeledninger.

Kontakt:

7533 1289 / 3032 0793

henrik@billund-varme.dk

Klaus

Klaus er startet på Billund Varmeværk i juni 2012.

Klaus' arbejderopgaver er vedligehold på centralerne og ledningsnet.

Kontakt:

7533 1289 / 2131 9495

klaus@billund-varme.dk

Johnny

Johnny er startet på Billund Varmeværk i marts 2017

Johnny's primær arbejdsopgaver er vedligehold på centralerne og ledningsnettet.

Kontakt:

7533 1289 / 2067 5063

johnny@billund-varme.dk

Kim

Kim er startet på Billund Varmeværk i juni 2012.

Kim's primære opgaver er varmeværkets forbrugsmålere og assistance i forbindelse med forbruger installationer.

Kontakt:

7533 1289 / 2423 2989

kimr@billund-varme.dk